Naroda Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAACW1086D1ZO
Call 0794934739632% Response Rate
Send Enquiry




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Power | 3 HP |
| Diameter | 20 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Motor Phase | Three Phase |
| Packaging Type | Bag |
| Automation Grade | Automatic |
| Type Of End Use | Agricultural |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Diameter | 40 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Air Cooling |
| Brand | Mascot Pump |
| Structure Type | Multistage |
| Impeller Blade Type | Radial |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Impellers Type | Single Suction |
| Usage/Application | Industrial |
| Closing Type | Open |
| Structure Type | Single |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Color | Black And White |
| Finish | Coated |
| Impeller Diameter | 4 inch |
| Three phase | 380V-415V |
| Single phase | 220V-240V |
View Complete details