Naroda Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAACW1086D1ZO
Call 0794934739632% Response Rate
Send Enquiry



| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | CI |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Mascot |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Power Consumption | 0.5 KW |
| Usage/Application | Weaving Yarn & Thread |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Filling Color | Green |
| Brand | Mascot Pump |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Motor Horsepower | 3 HP |
| Stages | Multi-Stage |
| Motor Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Cast Iron |
| Frequency | 50Hz |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 0.5 KW |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Weaving Yarn & Thread |
| Brand | Mascot |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details