Naroda Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAACW1086D1ZO
Call 0794934739632% Response Rate
Send Enquiry



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Usage/Application | Weaving Yarn & Thread |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Filling Color | Green |
| Loom Size | 56 Inch |
View Complete details



Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Machine Type | Automatic |
| Usage/Application | Weaving Yarn & Thread |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Filling Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Loom Size | 56 Inch |
| Brand | Mascot Pump |
View Complete details

Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Machine Type | Automatic |
| Usage/Application | Weaving Yarn & Thread |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Filling Color | Green |
| Brand | Mascot Pump |
| Loom Size | 56 Inch |
View Complete details

| Machine Type | Semi Automatic |
| Power Consumption | 0.5 KW |
| Voltage | 220v |
| Filling Color | Green color |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details